Uncategorized

Dlaczego warto wziąć pożyczkę na spłatę zaległości w ZUS czy US

Spłata zadłużenia przy pomocy pożyczki często bywa bardzo ryzykownym pomysłem. Ekonomiści ostrzegają, że może to prowadzić do spirali długów. Wyjątkiem mogą być jednak oferty takie jak: pożyczka na spłatę zaległości w ZUS czy pożyczka na spłatę zaległości w US.

Długi wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy Urzędu Skarbowego zawsze powinniśmy spłacać w pierwszej kolejności. Wiąże się to z faktem, że w wielu sytuacjach mogą się one wiązać z bardzo nieprzyjemnymi konsekwencjami: wpisaniem na listę dłużników, utratą prawa do przysługujących świadczeń socjalnych czy egzekucją komorniczą. Informacje o takich długach są również łatwe do zweryfikowania, dlatego też firma może bardzo szybko utracić wiarygodność.

Niestety, kredyt bez zaświadczeń z ZUS i US bardzo trudno jest uzyskać. Z tego powodu najlepszą alternatywą pozostają pożyczki w instytucjach pozabankowych. Ich zaletą jest niewątpliwie fakt, że można uzyskać je bardzo szybko i sprawnie, bez zbędnych formalności. Dług zostaje rozłożony na dogodne raty.